PUSZTAVÁMI
ÁLTALÁNOS ISKOLA

GRUNDSCHULE PUßTAWAM

ÁLTALÁNOS ISKOLAI BEIRATKOZÁS

Tisztelt Szülők!

A 2024/2025. tanév rendjéről szóló 30/2023. (VIII.22.) BM rendelet szerint az általános iskola első évfolyamára a tanköteles tanulókat 2024.április 18-19-én kell beíratni.

Ezen a két napon lehetőségük van 8:00 – 19:00 között személyesen beíratni gyermeküket.

Időpontot a következő elérhetőségek egyikén kérhetnek: 06 22 577 027-es telefonszámon, munkanapokon 8:00 – 12:00 között vagy a titkarsag.iskola@pusztavam.hu e-mailcímen.

A szülő, törvényes képviselő a beiratkozási folyamatot az e-Ügyintézés felületen a https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap honlapon keresztül is indíthatja 2024. április 19-én 19.00 óráig.

A felvételről első fokon a beiratkozást követően tizenöt napon belül az iskola igazgatója írásban dönt, elutasítás esetén a jogorvoslat benyújtására a szülőnek, törvényes képviselőnek tizenöt nap áll rendelkezésére. A jogorvoslati kérelmet az elutasító döntést hozó iskolához kell benyújtani, a kérelemről az iskola fenntartója dönt. Amennyiben a választott iskola igazgatója a gyermek felvételét elutasító döntést hoz, a szülő, törvényes képviselő a gyermekét a döntés véglegessé válását követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

Unger Vicky

Igazgató

Pusztavámi Német Nemzetiségi Általános Iskola